Wiosenny komin na szydełku – tutorial

Cieniowane włóczki, powiem wprost, są piękne!!! Dla mnie nie ma znaczenia w jakiej konfiguracji są połączone ze sobą kolory nitek. On zawsze wyglądają dobrze 🙂 Ta magia, która dzieje się na robótce, po zakończeniu pracy nad nią, zawsze budzi zachwyt. Chyba nie zdarzyło się żebym wykonała coś z cieniowanych włóczek i stwierdziła, że to jednak nie to.

Problem jednak polega na tym, że w rękodzielniczym świecie, praktycznie wszyscy wykorzystują ją do robienia chust. Nie dziwi mnie to w ogóle, bo dzięki wielkości takiego szydełkowego dzieła, można pokazać piękne łączenia kolorów. I, chociaż w sumie, szydełkowania nigdy dość, to jednak… co za dużo to nie zdrowo 😉

Dlatego właśnie, moje kolejne zręczne dzieło to… komin 😉 Wiecie jak to jest… ja nie lubię się powtarzać więc musiałam wymyślić coś swojego. Na Pintereście znalazłam schemat, co do którego, jak to zwykle bywa, miałam spore zastrzeżenia, więc postanowiłam go lekko zmodyfikować i zaczęłam dziać.

Ale nie będę Wam wszystkie spojlerować przed pokazaniem zdjęć więc zacznijmy od przedstawienia mojej kolejnego szydełkowej robótki.

 

Oto i on… wiosenny komin.

 

 

Do pracy nad nim wykorzystałam włóczkę Opus Natura Summer Soft Cake. Jest to delikatna i miękka przędza wykonana na bazie 55% bawełny i 45% akrylu.

Motki wykonane są w formie oddzielnych i nieskręconych nitek i na całej długości zmienia swoją barwę harmonijne łącząc 5 kolorów.

 

 

Do stworzenia mojego zręcznego dzieła wykorzystałam kolor 50052.

 

 

Praca na schematem to zawsze jest wyzwanie. Nawet jeśli już jakiś znajdziecie i chcecie go przerobić po swojemu, to naprawdę trzeba się zdrowo nagłówkować nad „edycją” wzoru 🙂

 

 

Tu zostawiam Wam szydełkowy schemat znaleziony przeze mnie na Pintereście. Zróbcie 61 oczek łańcuszka i pracujcie zgodnie z nim 🙂

 

 

A tu wrzucam Wam moje wiosenne stylówki właśnie z tym kominem 🙂

    

 

A tu zostawiam Wam link do mojego tutorialu na YouTubie, dzięki któremu możecie taki komin wyszydełkować sobie same 🙂 Powodzenia!!!