Poduszka w diamenty – tutorial

Parę dni temu moja młodsza córka zapytała, na czym polega moja praca. A że ma pięć lat to odpowiedź „prowadzę bloga i kanał na YouTubie o rękodziele” była dla niej czymś w rodzaju blaa blaaa blaaa bla blaaabla 😉 Po chwili zawahania dostałam olśnienia. Odpowiedziałam jej „wiesz córciu, ja uczę szydełkować, makramować i w ogóle uczę, tego co potrafią zrobić nasze rączki”. Spojrzenie, dużych brązowych oczu, pełne zrozumienia, rozwiały wątpliwości co do bla bla bla 😉

Prawda co do mojej obecne pracy jest faktycznie taka, że uczę… tylko w trochę niekonwencjonalny sposób. Tutoriale na YouTubie czy rękodzielnicze warsztaty online są raczej nieoczywistą formą edukacji, która wydawałaby się jeszcze parę lat temu abstrakcją. Jednak czas pandemii zmienił nasze spojrzenie na funkcjonowanie w tzw. onlajnie a tym samym dał możliwość rozwoju takim osobom jak ja.

Tworzenie zręcznych dzieł było dla mnie zawsze niewystarczające. Może dlatego, że zwyczajnie lubię się dzielić tym co mam i po prostu pomagać. Daje mi to dużo radości i spokoju. Swego rodzaju spełniania, które powinno towarzyszyć nam w życiu zawodowym. Od czterech lat, z uporem maniaka, namawiam dziewczyny do odnajdywani w sobie pasji robienia czegoś tylko dla własnej satysfakcji… i coś czuję, że szybko się nie poddam 😉 Tym bardziej że stale rosnąca liczba subskrypcji na YT (za co bardzo dziękuję) dodaje wiatru w skrzydła i faktycznie oznacza, że moja praca polega na nauce, z której chętnie korzystacie.

A żeby pozostać w wątku edukacyjnym to dzisiejszy post będzie zawierał, oprócz kilki zdjęć, również tutorial 😉 I tak oto przedstawiam Wam mój pomysł na poduszkę w diamenty. Uściślając, będzie to poszewka na poduszkę, a tak naprawdę jedna strona poszewki ale, sami rozumiecie, że takowy tytuł na post byłby lekko przydługi. Ale zacznijmy od początku.

 

Tak wygląda moje kolejne, szydełkowe, zręczne dzieło 🙂

 

 

Wzór w diamenty podobał mi się od bardzo dawna i nadszedł ten dzień kiedy postanowiłam go rozłożyć na czynniki pierwsze.

 

 

Do swoje pracy wykorzystałam włóczkę YarnArt Jeans Plus, która całkiem fajnie sprawdziła się w tym projekcie. Skład włóczki to 55% bawełny i 45% akrylu, czyli idealny na poszewki. Wiadomo, że akryl „nie oddycha” dlatego włóczki na czapki czy kocyki bym nie polecała ale na ozdobne poszewki sprawdza się idealne!!!

 

 

Ozdobne poszewki są teraz wyjątkowo mocne w eko trendach wnętrzarskich. Zresztą, wcale się nie dziwię.

 

 

Ja ma w domu aktualnie dwie takie poduszki. Pierwszą zrobiłam ze sznurka bawełnianego 3mm i nie byłam zadowolona z efektu. Owszem, poduszka wygląda bardzo ładnie, ale jest mega twarda w dotyku. Sznurek spowodował, że nie mogę się przemóc żeby się na niej położyć. A, że szkoda było mi ją wyrzucić to, w moim salonie, ma po prostu wyglądać, nic więcej. I mam wrażenie, że ta rola jej bardzo odpowiada… cóż, życie 😉 Szara jest już wykonana z włóczki i sprawuje się idealnie 🙂

 

 

Tradycyjnie jestem ciekawa Waszych opinii, no i oczywiście czekam na recenzje tutorialu.

 

 

Pod tym linkiem znajdziecie wzór,  z którego korzystałam na tutorialu.

Poduszka diamenty – schemat

 

A tu tutorial… powodzenia!!!!