Prosta czapka na szydełku – tutorial

Dziś chciałabym sprzedać Wam patent na bardzo prostą czapkę, typu smerfetka, na szydełku. Te z Was, które już szydełkują nie będą miały najmniejszego problemu, żeby samemu udziergać sobie, lub dla kogoś, takie (z)ręczne dzieło 😉

Schemat jest bardzo prosty. Robimy magiczne kółko (na moim kanale znajdziecie film poświęcony podstawom szydełkowania i tam bardzo dokładnie pokazuję jak je zrobić). Następnie 2 oczka łańcuszka w górę i 11 słupków. W kolejnym okrążeniu podwajamy liczbę słupków (w każdym słupku robimy dwa słupki) a przez kolejne trzy okrążenia pracujemy nad zwiększeniem szerokości czapki dochodząc do momentu 1,1,1,2… czyli na pierwszych trzech słupach robimy po jednym słupku a na czwartym dwa słupki. Gdy to zakończymy, robimy już słupek nad słupkiem tak długo, jak długą chcemy mieć czapkę.

Wiem, że ten opis może Was lekko przerazić ale jeśli któraś z Was już szydełkuje będzie wiedzieć co dokładnie opisuję.

Ale co najważniejsze!!! To wszystko możecie sobie obejrzeć na moim tutorialu na YouTubie, który jest też na końcu tego posta.

 

Za nim zaczniecie go oglądać zobaczcie jakie czapki mogą powstać 😉

 

 

 

Ja dziergałam je na szydełku 5,5 od MU Crochet (https://www.mucrochet.pl/). To są piękne, ręcznie strugane szydełka. Moje konkretnie pochodzi z czereśni 😉 Szydełkowanie nimi to prawdziwa magia.

Jeśli chodzi o włóczkę to jest to Big Merino Dropsa. Moja ulubiona włóczka, która jest w 100% z wełny merynosa. Bardzo bardzo miękka i w ogóle nie gryząca!!! A dla mnie do ważne. Na czapkę zużyłam dwa motki 50g.

 

 

Różowa czapka ma już dwa lata i nie dzieje się z nią absolutnie nic. Nie mechaci się, nie rozciąga. Piorę ją ręcznie, bez większego namaszczenia. Po prostu w ciepłej wodzie, w zwykłym proszku do prania.

 

 

Bardzo polecam Wam taką robótkę, koniecznie spróbujcie i zobaczcie ile przyjemności może dać zarówno takie dzierganie jak i chodzenie w tej czapce 😉 A gdy zrobicie ją dla kogoś bliskiego to zarówno robienie jak i moment obdarowywania, zostanie w Waszych wspomnieniach na długo 😉

 

 

A teraz zapraszam Was do obejrzenia całego tutorialu 😉