Duże śnieżynki na ringu

Pomysł na zrobienie (z)ręcznych śnieżynek zrodził się w mojej głowie 2 lata temu. Po zrobieniu pierwszych od razu wiedziałam, że to jest to! Takie przeczucia ma się nie tylko gdy spotykasz pierwszą miłość 😉

Dwa lata temu, wzór do dziergania był trochę skomplikowany, ale że efekt końcowy był wart trudu włożonego w pracę, postanowiłam podjąć wyzwanie i zrobić kilka takich śnieżynek na zamówienia (bo już 2 lata temu było ich całkiem sporo). W tamtym roku śnieżynki poszły na dalszy plan… nawet nie wiem czemu. Może był to czas kiedy uczyłam się dziergania na kordonku, co zresztą pochłonęło mnie totalnie, a może stwierdziłam, że tęsknić jest dobrze i pomysł musiał dojrzeć w mojej głowie… trudno powiedzieć. Wiecie, czasami bywa tak, że pomysł jest, nawet wiadomo co trzeba zrobić, jak trzeba zrobić i po co ale przekonania brak. Ja w takiej sytuacji odpuszczam. Może zobrazuję Wam to przysłowiem „z niewolnika nie ma pracownika” czyli nic na siłę. Dzięki temu, w tym roku, pomysł na duże śnieżynki na ringu wrócił do mnie ze zdwojoną siłą… w sumie to raczej ze zdwoją siłą razy dwa, do potęgi trzeciej 😉 I jest to (z)ręczne dzieło, które stało się flagową ozdobą świąteczną.

Zaczęło się od tego, że w czeluściach Pinteresta znalazłam dość prosty schemat na śnieżynkę  i po jej zrobieniu na kordonku okazało się, że jest mikroskopijnej wielkości. Stwierdziam, że nie ma co męczyć się z tym wzorem na cienkiej włóczce tylko trzeba spróbować na sznurku bawełnianym 5mm. I to był strzał w dziesiątkę. Co prawda musiałam trochę udoskonalić wzór i gdzieniegdzie dodać słupek a gdzieniegdzie odjąć parę oczek łańcuszka ale dzięki temu, schemat jest tak dopracowany, że spokojnie może z nim pracować zarówno osoba początkująca jak i zaawansowana.

Ostatecznie w (z)Ręcznym Sklepie pojawiły się do kupienia śnieżynki w trzech kolorach, z opcją podświetlania i bez. Te z podświetleniem możecie kupić tutaj w cenie 89zł a bez podświetlenia tutaj w cenie 79 zł.

Tak śnieżynka wygląda w kolorze naturalnym.

 

Tak w srebrnym.

 

A tak biały (tu bez podświetlenia).

 

 

A że, tak jak pisałam wcześniej, schemat jest prosty, postanowiłam nagrać dla Was warsztaty online. Zresztą, w czasie pandemia (bo mamy grudzień 2020) warsztaty stacjonarne są bardzo ograniczone więc dla tych, którzy nie mogli być na nich być, jest małe zastępstwo. I tak o to, w (z)Ręcznym Sklepie, oprócz śnieżynek, możecie też kupić:

Warsztaty online gdzie krok po kroku pokazuję Wam jak zrobić taką śnieżynkę. Warsztat kosztują 39 zł.

 

Jest również cały Zestaw gdzie oprócz warsztatów online dostaniecie wszystkie materiały, które są niezbędne do stworzenia swojego (z)ręcznego dzieł 🙂 Znajdzie tam: link do warsztatów, odpowiednią ilość sznurka, ledy, szydełko i metalowy ring. Cały zestaw kosztuje 89zł.

 

Zestaw otrzymujecie pięknie zapakowany więc może również być super prezentem pod choinkę 😉

 

 

Serdecznie zapraszam Was do zakupów ponieważ taka ozdoba świąteczna jest niezwykle efektowna wieczorową porą i daje cudny świąteczny klimat. A gdy podejmiecie wyzwanie stworzenia samem takiej śnieżynki to satysfakcja po zakończeniu dziergania jest gwarantowana ponieważ wzór nie jest trudny. Bardzo, bardzo polecam zarówno w ramach poszukiwania własnej pasji jak i zasadzenia hobbistycznego ziarenka u kogoś bliskiego!

 

 

A moim zdaniem, śnieżynki najładniej wyglądają nocą!!!