(z)Ręczne Warsztaty online – makrama

Często dostaję od Was pytania co jest prostsze: szydełkowanie czy makramowanie. Odpowiedź jest dość banalna… to zależ, kto co lubi 😉 A najlepiej, spróbuj sama jednego i drugie i wtedy będziesz mieć gotową odpowiedź. Jeśli chodzi o moje prywatne zdanie to uważam, że makramowanie jest prostsze. Na warsztatach często zdarza mi się widzieć osoby, które pierwszy raz szydełkują i pierwszy raz makramują i, statystycznie rzecz ujmując, nauka makramowania przychodzi łatwiej. Ale oczywiście od tej zasady są wyjątki i dopóki sama nie spróbujesz nie będziesz wiedział, do którego grona osób się zaliczasz.

Bardzo polecam Wam warsztaty stacjonarne… czyli znajdźcie  w swoim miejscu zamieszkania lub gdzieś niedaleko jakiś takie warsztaty  to koniecznie się na nie wybierzcie. Takie spotkania, twarzą w twarz, w kilka osób mają swoją moc (oczywiście jeśli są dobrze moderowane prze prowadzącego 😉 ) Niestety mamy teraz słabszy czas do takich warsztatów ponieważ, panująca od roku pandemia, skutecznie uniemożliwia nam twórcze spotkania. Poza tym zdarza się też tak, że mieszkasz w bardzo małej miejscowości i nie masz możliwości uczestniczenia w żadnych tego typu wydarzeniach. Dlatego postanowiłam nagrać kilka warsztatów online, które chociaż w małym stopniu, może zastąpią warsztatowe spotkania i dadzą wiedzę, która pozwoli Ci albo odnaleźć nową pasję albo dalej ją rozwijać.

W moim (z)ręcznym sklepie właśnie pojawiły się kolejne warsztaty online, na których, tym razem, pokazuję Ci jak zrobić makramę. Warsztaty te mają na celu nie tylko nauczyć Cię podstawowych splotów makramowych, techniki ich łączenia czy odpowiedniego dobru sznurka ale również dać Ci  trochę relaksu, odprężenia i resetu głowy. Ale mam do Ciebie jedną prośbę. Gdy kupisz te warsztaty i coś nie będzie Ci wychodzić nie poddawaj się od razu. Pamiętaj, że nasza pamięć manualna potrzebuje czasu żeby się zadomowić. Podejdź jeszcze raz i jeszcze raz do tematu a zobaczyć jak po kilku próbach wszystko będzie dla Ciebie proste i stanie się prawdziwą przyjemnością tworzenia.

Tutaj mas link bezpośredni do warsztatów, które przez najbliższe 2 tygodnie (18.02.2021- 04.03.2021) są w promocyjnej cenie 29 zł. Mam świadomość, że to dość niska cena jak na warsztaty online ale nie o pieniądze tu chodzi. Chciałabym, żeby każda z Was miała możliwość spróbowania swoich sił w makramowaniu. A jeśli jesteś moją stałą klientką, zwaną przeze mnie (z)ręczną dziewczyną, to tym bardziej ta promocja Ci się należy za to, że jesteś ze mną i wspierasz mój mały, kobiecy biznes.

 

 

A tak wygląda makrama tworzona przeze mnie podczas tych warsztatów online. Sploty, są ułożone tak aby jak najlepiej zapadły Ci w pamięci manualnej.

 

 

Sznurek bawełniany, z bawełnianym wypełnieniem (to ważne!!!) możesz również kupić w moich (z)ręcznym sklepie.

 

 

A jeśli już próbowałaś makramownia i wiesz, że to nie dla Ciebie ale chciałabyś taką makramę mieć to również jest do kupienia tutaj. Serdecznie zapraszam 🙂

makrama