(z)Ręczna maseczka

Tworzę ten post w sytuacji bardzo wyjątkowej. Jesteśmy w trakcie trwania epidemii koronawirusa. Nowych zachorowań, z dnia na dzień, jest coraz więcej, podobnie jak, niestety (!!!), przypadków śmiertelnych. W tych dniach powinniśmy być zarówno ostrożni jaki, przede wszystkim bardzo odpowiedzialni. Nie tylko nasze życie zależy od nas samych ale również życie innych ludzi. To co powinno być naszym priorytetem to odpowiedzialność zbiorowa.

Jest mi bardzo trudno patrzeć na obecną sytuację bez możliwości wpływu. Oczywiście „zabarykadowaliśmy się” z rodziną w domu. Ja lub mąż wychodzimy tylko po niezbędne produkty spożywcze ale to dla mnie ciągle za mało. Zdecydowanie jestem człowiekiem czynu i taka bezczynność po prostu mnie dobija. Dwa dni temu wpadł mi do pomysł, który może trochę pomóc z tej mega trudniej sytuacji.

Postanowiłam nagrać dla Was filmik jak zrobić sobie maseczkę na szydełku. Przeszukałam cały internet w z dłuż i w szerz i znalazłam kilka filmików, z których wybrałam parę elementów i nagrałam swój własny. Schemat jest bardzo bardzo prosty. Spokojnie może zrobić go osoba początkująca. Więc jeśli ktoś z Was zachodzi w głowę skąd wziąć maseczkę dla siebie i bliskich to ma gotowe rozwiązanie. Zupełnie za darmo! Wystarczy tylko spróbować!

 

Moja (z)ręczna maseczka maseczka wygląda tak:

 

 

Wszystkich szczegółów typu z jakiej włóczki jest zrobiona, jakim rozmiarem szydełka, jaka podszewka, dowiecie z tutorialu.

 

 

Moim prototypem była maseczka dla męża, która też wyszła super. Zrobiłam ją z trochę grubszej włóczki i większym, o jeden rozmiar, szydełkiem.

 

A tutaj macie cały tutorial. Także teraz już nie ma wymówek typu: ale nie mam czasu, ale nie mam maszyny do szycia albo ja nie wiem jak. Teraz możecie naprawdę zrobić to sami, wystarczy chcieć!!!