Miniwarsztaty online tworzenia makramowych łapaczy snów

Łapacz snów jest jednym z moich ulubionych rękodzieł. Na blogu znajdziecie ich co najmniej kilkanaście. Były decoupagowe, szydełkowa i plecione ręczenie. Ostatnimi czasy, na mojej makramowej liście top trzy, są makramowe łapacze. I mam wrażenie, że nie tylko na mojej 😉 Patrząc na ilość lajków, chętnych na warsztaty i zamówień podobają Wam się bardzo. No i zdobią coraz więcej Waszych wnętrz, dzięki czemu moje serce, naprawdę, rośnie!

Gdy postanowiłam zorganizować stacjonarne warsztaty, gdzie chciałam nauczyć Was jak upleść sobie takie cudo zaczęły pojawiając się pytanie o warsztaty online. Zdarzało się, że dziewczyny z Katowic czy Szczecina pytały czy będę może u nich coś prowadzić i gdy dostawały odpowiedź, że raczej nie, bo w dobie dzisiejszych czasów ciężko planować dalsze podróże, w odpowiedzi, niemal natychmiast dostawałam prośbę o jakieś warsztaty on line. Taką szybką i przystępną instrukcję, która pokaże krok po kroku jak zrobić dla siebie taki łapacz.

Okazało się na przykład, że o ile makramowanie nie sprawia Wam większej trudności to już spory kłopot macie z wyliczeniem ilości sznurka, doborem materiału czy zaplanowaniem co z czym ma się łączyć, gdzie zawiązać a gdzie skrócić. Nie wspominając już o osobach, które piszą w komentarzu do moich postów czy w wiadomościach prywatnych: „chciałabym ale się boje, że nie wyjdzie” albo „super to makramowanie ale ja to chyba tyle cierpliwości nie mam”. Więc ja odpowiadam:  „dopóki nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć”, „starach ma wielkie oczy” i „nie wiele pierwszych razy jest spektakularnych, więc nie nastawiają się na efekt tylko na drogę” 😉

Poza tym wiecie jak to jest, samoocena u nas kobiet leży i kwiczy, więc zabierając się za coś nowego, najpierw trzeba się nagadać, że nie umiem, nie potrafię, nie dam rady (tak na wszelki wypadek 😉 ) a później „miło się rozczarować”. A ja mówię „próbuj, działaj i ciesz się tworzeniem! wszystko co zrobisz zawsze możesz spruć, rozwiązać i zacząć na nowo!”

Dlatego też, specjalnie dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w moich (z)ręcznych warsztatach ale się z różnych względów nie mogą, przygotowałam Miniwarsztaty online. Możecie je kupić tutaj w moim (z)Ręcznych Sklepie, w bardzo promocyjnej cenie 29 zł (promocja trwa do 20 października 2020). Promocja jest tak skonstruowana właśnie po to abyście nie miały blokady pt. „drogo!” lub „a jak kupię i okaże się, że to nie dla mnie to będę mieć wyrzucone pieniądze w błoto”.

Zachęcam Cię bardzo do kupienia i odkrywania ile fajnych rzeczy potrafisz. Do walki z wewnętrznym krytykiem i niewiarą w siebie. Albo do kupienia przepisu na kolejną fajny dodatek, który ozdobi Twój dom czy mieszkanie i z którego będzie dumna tak jak z siebie bo Ty już wiesz, że potrafisz 😉

 

Mój łapacz, po tych warsztatach wygląda tak!!!

 

 

Do stworzenia go będziesz potrzebować sznurka bawełnianego 5mm i drewnianej obręczy 30 cm

Wszystko to również dostaniesz w moim (z)ręcznym sklepie.

 

 

 

Oczywiście łapacz możesz wykonać w dowolnym kolorze. Sznurki od Bobbiny mają różnorodną gamę kolorystyczna i bawełniany rdzeń w środku dzięki czemu wykończenie Twojej pracy będę bardzo estetyczne. Wiem co mówię, mam łapacz zrobiony ze sznurka z rdzeniem. To co najbardziej rzuca się w oczy to białe farfocle wystające ze sznurków a nie misterne, makramowe sploty łapacza!!!

Tak na przykład wygląda podobny łapacz w kolorze petrol ze złotą nitką 😉