Makramowe skrzydła – (z)ręczne warsztaty online

Od początku tworzenia (z)Ręcznego Dzieła wiedziałam, że jedną z jego części będą warsztaty online. Pomysł na nie miałam w głowie już 3 lata temu ale nie przypuszczałam, że tworzenie ich przypadnie na tak trudny czas. W zasadzie wydaje się, że w obecnej sytuacji, a piszę ten post w trakcie kolejnej fali epidemii koronawirusa, to jedna bezpieczna form odnalezienia nowej pasji. Oczywistym jest fakt, że takie warsztaty nigdy nie zastąpią warsztatów stacjonarnych, na których dzięki bezpośredniej obecności prowadzącego, możemy od razu dowiedzieć się gdzie jest błąd i jak go naprawić. Ale w sytuacji gdy liczba zachorowań ciągle rośnie czasami warto, na chwilę (mam taką nadzieję) przejść do świata wirtualnego aby poznać coś nowego i przekonać się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Dlatego też, w moim (z)ręcznym sklepie, co jakiś czas pojawią się kolejne (z)ręczne warsztaty online (link tutaj), dzięki którym możecie spróbować swoich sił w rękodzielniczym świecie. Poza tym, jest to okazji do odnalezienia swojej pasji również dla tych, którzy mieszkają daleko od dużych miast i nie mają na codzień możliwości uczestniczenia w takich kreatywnych spotkaniach. Wiem co mówię, ponieważ pochodzę z małego miasta i pamiętam jak trudno było mi rozwijać swojego zainteresowania, bez wparcia z zewnątrz.

Należy również pamiętać o introwertykach, którzy najlepiej czują się w zaciszu swojego domu, bez obecności osób trzecich, komentujących postępy swojej (i zdarza się, innych 😉 ) pracy. Dla takich osób „odpalenie” warsztatów online i sprawdzenie swoich sił tylko ze samym sobą jest dużym komfortem i po prostu przyjemnością.

Będąc świadomą powyższego, nie wyobrażam sobie aby w mojej ofercie nie było opcji warsztatów online. Nagrywając je i montując naprawdę dokładam dużo staranności i angażuje wszystko pokłady mojej empatii aby były one dla Was bardzo dobrą jakościowo nauką, dzięki której poznacie i nauczycie się czegoś nowego. Warsztaty są nagrywany i montowane tylko przeze mnie, dlatego to ja decyduje jakie treści ostatecznie się w nich znajdą i w jaki sposób Wam je przekażę. Dzięki temu mam pewność (którą bardzo lubię mieć 😉 ), że zrobiłam wszystko co w mojej mocy aby materiał, który otrzymacie był tutorialową perełką 🙂

I w ten o to sposób mogę Wam przedstawić moje kolejne (z)ręczne warsztaty. Tym razem macie możliwość stworzenia pięknych makamowych skrzydeł (tutaj umieszczam link do warsztatów). Warsztaty, w terminie 19-26 marzec 2021 są w promocyjnej cenie 29 zł. Specjalnie tak niskiej aby każda z Was miała możliwość zakupu i sprawdzenia czy jest to coś fajnego co Wam „leży”. Później będą cały czas dostępne regularnej cenie 49 zł.

 

A efektem końcowym będą takie piękne makramowe skrzydła 🙂

 

Wykonane są ze sznurka do makrama XXL 5mm od Hello Bobbiny. Moim zdaniem, z najlepszego sznurka na rynku, który pięknie się rozczesuje i sprawie, że wykończenie skrzydeł jest grube i mięsiste.

 

 

No i gama kolorystyczna tych sznurków jest naprawdę duża. Tu możecie zobaczyć naprawdę anielski odcień nazwany mgiełka… prawda, że idealny do skrzydeł 🙂