Makramowa torebka w stylu boho – tutorial

Te z Was, które czytają mnie regularnie wiedzą, że zdecydowanie jestem team buty. O dziwo!!! Torebki nigdy nie były dla mnie jakimś super ważnym dodatkiem. Oczywiście miały znaczenie w całej stylizacji ale moją uwagę zawsze w pierwszej kolejności przykuwały buty. Sytuacja zmieniła się trochę gdy postanowiłam nie kupować torebek tylko robić je sama 🙂 Okazało się, że ten niedoceniany przeze mnie dodatek, naprawdę czasami potrafi zrobić robotę i sprawić, że cały „look” wygląda nietuzinkowo. Ale gdy zastanowię się nad tym bardziej, to w sumie nie chodzi mi o to jak wyglądam z taką (z)ręczną torebką, tylko jak się z nią czuję! A to uczucie jest naprawdę bardzo wyjątkowe! Będę to powtarzać niestrudzenie, żadna kupna torebka, żeby nie wiem ile kosztowała i jaką miała matkę, nie będzie Cię cieszyć tak jak ta, którą zrobisz sobie sama. I nawet jeśli ta pierwsza wyjdzie koślawa to zaufaj mi, będziesz ją nosić z wysoko podniesioną głową bo takie własnoręczne (z)ręczne dzieło cieszy jak nic. A jeśli dodatkowo jesteś w teamie torebki to Twoja radość będzie do potęgi entej;)

Z myślą o tych z Was, które chciałaby ręcznie robioną torebkę, przygotowałam kolejny tutorial. Jest to piękna makramowa torebka w stylu boho… no idealny dodatek na nadchodzące, miejmy nadzieję upalne, lato 😉

 

Co do samej konstrukcji torebki, ilości i długości sznurków to nie będę się rozpisywać ponieważ takie info macie, bardzo szczegółowo, omówione w tutorialu. Jeśli chodzi o sam sznurek to tym razem testowała Macramy Opus Natura (tutaj możecie przeczytać o nim trochę więcej). I powiem szczerze, to jest naprawdę fajny sznurek. Ma gęsty splot i co dla mnie najważniejsze, bawełniane wypełnienie w kolorze sznurka a nie biały poliester, którego nie znoszę! Możecie go kupić w rolkach po 60m dzięki czemu unikacie składowania resztek sznurków, które mnie ostatnio doprowadzają do szału. Jako rączki możecie użyć te bambusowe lub każde inne w dowolnym kształcie, ważne żeby spełniały rolę uchwytów 😉

 

 

 

Schemat splotów, który stworzyłam, jest powtarzalny i nie wymaga dużo kombinacji.

 

 

Gdy przebrniecie przez pierwsze 15 minut tutorialu i załapiecie jak łączyć poszczególne sploty, reszta będzie już super przyjemnością.

 

 

W tutorialu pokazuję również jak zrobić sobie chwost, który może być fajnym dodatkiem do takiej torebki czy breloczki do kluczy.

 

 

 

No i tak wygląda gotowa torebka…

 

 

a tak w mojej (z)ręcznej stylizacji 🙂

 

 

Bardzo polecam Wam spróbowania swoich sił przy stworzeniu dla siebie takiej makramowej torebki. Oprócz radości noszenia to jeszcze będziecie mogły doświadczyć przyjemności tworzenia. Bo rękodzieło to naprawdę świetny sposób na odpoczynek i relaks!