Kocyk na szydełku

Jakiś czas temu, jedna Was, poprosiła mnie o przygotowanie tutorialu jak zrobić kocyk na szydełku dla chłopca. Także bardzo proszę 😉 Właśnie na moim kanale, na YouTubie, pojawił się taki instruktaż. Kocyk jest wykonany w konwencji patchworkowej czyli składa się z kilu kwadratów tej samej wielkości, które są połączone ze sobą w odpowiedniej kolejności. Ale nie uprzedzajmy faktów… poniżej wszystkie szczegóły 😉

 

 

Ponieważ kocyk ma być dla małego dziecko, przede wszystkim postawiłam na świetną jakościowo włóczkę jaką jest Baby Merino firmy Drops. Ta włóczka posiada certyfikat OEKO-TEX ® (certyfikat nr 25.3.0110), Standard 100, Klasa I. Oznacza to, że produkt został skontrolowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, a więc niebezpiecznych dla człowieka. Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

 

 

Kocyk, który zrobiłam ja, składa się z dwudziestu kwadratów. Z każdego wzoru po pięć. Dało mi to całkowity rozmiar kocyka 80cmx50… czyli taki idealny dla niemowlaka. Jeśli chciałybyście większy wystarczy zrobić więcej kwadratów z każdego wzoru.

 

 

A tutaj daje Wam gotowe schematy na żagiel i kotwicę. Wystarczy zapisać je sobie na pulpicie, wydrukować i pracować ze mną tak jak jest na filmiku. Marynarskie pasy i fale są bardzo proste, również zobaczcie je na tutorialu.

 

 

Mam nadzieję, że ten marynarski wzór przypadnie Wam do gustu i będzie fajnym pomysły na prezent z okazji zbliżających się świąt. Powodzenia!!!

 

A tu macie link bezpośredni do tutorialu 🙂