Czapka w serca – tutorial

Jako, że już za chwilę walentynki pomyślałam, że sprzedam Wam rękodzielniczy patent idealny na tą okazją… czapka w serca. No bo i mamy środek zimy więc ciepła czapka się przyda… no i motyw serca jednoznacznie kojarzy się ze świętem Walentego 🙂 Więc jeśli macie szydełko w domu i trochę włóczki to koniecznie spróbujcie.

Wzór zaporzyczyłam z czterech tutoriali i żaden po polsku 😉 Z jednego wzięłam sposób na równomiernie rozłożone serce, z drugiego patent na ściągacz, z trzeciego zakończenie czapki a z czwartego pompon. Od siebie dodałam szczegóły jak łączyć poszczególne rzędy żeby szef był niewidoczny.

 

I tak o to powstała czapka dla mojej czteroletniej córki i kolejny tutorial dla Was 😉

 

 

 

Na czapkę zużyłam dwa motki włóczki Dropsa Big Merino w kolorze oliwkowym, jeden motek tej samej włóczki w kolorze  bordo i dosłownie 5 metrów koloru ecru. Szydełko 4,5. Co prawda do tej włóczki dedykowane jest 5 ale ja chciałam żeby czapka była „zbita” dlatego użyłam mniejszego. Ale oczywiście Wy możecie użyć włóczki jakiej chcecie 🙂

 Ja pracuje na włóczkach Dropsa bo to porostu świetna jakość bez sztucznych dodatków.

 

 

W naszym domu takich czapek jest więcej 😉 Każda z nich jest trochę inna bo to są właśnie próbne wersje, na których uczyłam się wzoru.

 

 

 

Ze względu na świetną wełnę czapka nadaje się tak samo na jesień jak i zimę… to jest 100% naturalna wełna, która ogrzewa a nie przegrzewa głowę 🙂

 

 

No i ten walentynkowy wzór 😉

 

 

 

A teraz zapraszam Was na tutorial 🙂