Chusta na szydełku dla każdego – tutorial

Wiele razy widzieliście już tą chustę na moim blogu ale nigdy nie pokazywałam Wam… jak ją zrobić 🙂 Schemat chusty znalazłam na Pintereście, ale jak to z nim bywa, musiałam się jeszcze upewnić czy to aby prawdziwe fotki i zasięgnęłam języka na YouTubie gdzie znalazłam kilkanaście różnych tutoriali z tą chustą co oznaczało, że mogę zabrać się za szydełkowanie.

Gdy tworzenie jej okazało się zadziwiająco proste, bo schemat jest oparty na dwóch rzędach powtarzanych na przemiennie, postanowiłam wypróbować go na warsztatach stacjonarnych gdzie zobaczyłam z czym uczestniczki warsztatów mają najwięcej problemów. Okazało się, że nie było dla nich do końca jasne jak przechodzić z jednego rzędu na drugi.

Przy nagrywaniu tutorialu, dla większej liczby odbiorców 🙂 , postanowiłam wykorzystać tę wiedzę i nagrywając go rozrysowałam całym schemat a tym samy rozkładając go na czynniki pierwsze. I tak o to, na (z)ręcznym kanale czeka już na Was gotowy tutorial dzięki któremu możecie zrobić sobie taką chustę jak te trzy poniżej 🙂

 

 

 

 

 

Rysowanie schematu wyglądało mniej więcej tak 🙂

 

 

A tak wyglądają chusty, które już od dawna są u nowych właścicielek 🙂

 

 

 

Poniżej możecie skopiować sobie wzór papierowy, narysowany przeze mnie w bardzo bardzo staranny sposób 😉

 

 

A tu jest cały tutorial 🙂