Kolejna (z)ręczna torebka – tutorial

Na moim kanale na YouTubie właśnie pojawił się tutorial, dzięki któremu możesz zrobić sobie taką torebkę jak na zdjęciach poniżej. Zawiera on nie tylko szczegóły z szydełkowym wzorem ale również instrukcje jak zrobić sobie pasek do torebki i uszyć podszewkę. Wydawałoby się, że to łatwa sprawa, ale tak jak wspominam podczas nagrania, łatwa jest wtedy, gdy robimy to już po raz kolejny ale gdy próbujemy coś czego jeszcze nigdy nie robiłyśmy, sprawa się trochę komplikuje i lepiej jest zobaczyć kilka wskazówek albo prostych trików, żeby nie marnować czasu na detale. A trzeba pamiętać, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach 😉

Przygotowałam ten tutorial wiedziona przekonaniem, że żadna torebka nie jest tyle warta, ile ta zrobiona własnoręcznie. Naprawdę , ani chanelka czy hunterka nie da Wam tyle satysfakcji! Bardzo bardzo zachęcam Was do spróbowania i przekonania się!!! Gwarantuję Wam, że nie pożałujecie a torebka, którą samodzielnie udziergacie będzie Waszą ulubioną. Oczywiście, że zrobienie jej nie jest super łatwe. Wymaga trochę zręczności i wiedzy czym są półsłupki czy łańcuszek ale to wszystko jest absolutnie do ogarnięcia. Tym bardziej, że na moim kanale macie tutorial z podstawami szydełkowania.

Jeśli chodzi o samą torebką to wzór jest bardzo uniwersalny. Jest to, takiej średniej wielkości, listonoszka, która pomieści portfel, telefon i jakąś małą przekąskę na wypadek długiego dnia poza domem. Nie jest moim pomysłem, wzór znalazłam w mojej kopalni inspiracji, Pinterescie. Lekko go zmodyfikował na własne potrzeby i postanowiłam się nim podzielić.

Z dużą niecierpliwością czekam na Wasze oznaczenie (@zrecznedzielo) w mediach społecznościowych żeby zobaczyć ile z Was podejmie wyzwanie i spróbuje zrobić coś fajnego dla siebie 😉 Bo ta torebka to samo dobro!!!

Tutaj umieszczam Wam link do rozpiski, gdzie znajdziecie info jak krok po kroku, robić swoje (z)ręczne dzieło razem z tabelką, dzięki której będziecie wiedzieć na jakim etapie pracy jesteście.  Rozpisany wzór na torebkę

No to co… do (z)ręcznego dzieła!

 

A poniżej możecie zobaczyć kilka moich zdjęć z torebką w roli głównej 😉

 

 

Torebkę można zrobić nie tylko ze sznurka bawełnianego ale również z T-shirt yarnu (tu imitującego skórę).

 

 

 

A tutaj dowód na to, że torebka pasuje tak samo fajnie zarówno do bardziej eleganckich stylówek…

jak i sportowych 😉

 

 

A tutaj macie już tutorial 😉