Amigurumi – idealny szydełkowy prezent na święta.

Wiadomym jest, że przedświąteczny czas, który właśnie nadchodzi (piszę ten post na początku listopada 2021),  to okres gonitwy za unikatowymi prezentami. Biegania po zatłoczonych sklepach, w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego, co zadowoli naszych najbliższych. A że żyjemy w czasach obfitości produktów, to wcale nie tak prosto zaskoczyć czymś nowym czy niestandardowym. Reklamy, a i owszem, obiecują wiele ale prawda jest taka, że najlepsze prezenty to te, które stworzymy sami… albo które uwzględniają potrzeby obdarowanego a nie obdarowującego 😉

Ci z Was, którzy czytają mojego bloga regularnie wiedzą, że zawsze przed świętami podsuwam Wam kilka rękodzielniczych pomysłów na (z)ręczne prezenty. W tym roku mam dla Was coś extra. Coś dzięki czemu możecie obdarować samych rękodzielników! Jeśli w Waszej rodzinie lub wśród najbliższych macie pasjonatkę lub pasjonata rękodzieła to ten prezent będzie strzałem w dziesiątkę.

Jest to Kolekcja Amigurumi od wydawnictwa DeAgostini! Dzięki niej, osoba obdarowana, będzie mogła własnoręcznie stworzyć kolorowy świat pięknych maskotek amigurumi, które mogą również być świetnym prezentem na różne okazje. Mniej więcej oznacza to, że osoba obdarowana może zarówno dostać od Was prezent jak i sama taki prezent zrobić. Czy to nie jest genialne?!

 

Zanim napiszę Wam więcej szczegółów o tej kolekcji zacznę od najważniejszy. Kolekcję można zamówić tutaj: link bezpośredni Po wprowadzeniu kodu AMIGURUMIPRO do zamówienia prenumeraty, otrzymasz wyjątkowe prezenty takie jak:

  • syntetyczne wypełnienie z włókna poliestrowego, którego użyjesz do wypchania maskotek amigurumi ze swojej kolekcji;
  • markery oczek niezbędne podczas przerabiania robótki na okrągło lub spiralnie, aby zawsze mieć pewność, które okrążenie wykonujesz;
  • zestaw ośmiu kredek świecowych w różnych kolorach, których użyjesz do malowania policzków wydzierganych zwierzątek;
  • efektowne etui z pięcioma szydełkami o różnych rozmiarach;
  • torba na przybory dziewiarskie i licznik rzędów; praktyczny pojemnik na włóczkę
  • przepiękny kuferek, w którym schowasz włóczki i gotowe maskotki amigurumi.

 

A teraz poznajcie więcej szczegółów. Amigurumi to technika szydełkowania zwierzątek lub innych postaci i przedmiotów – zazwyczaj z ludzkimi cechami (oczy, buzie itp.), a następnie ich wypychania. Słowo amigurumi pochodzi z języka japońskiego i oznacza „wypchaną zabawkę wykonaną szydełkiem”.

 

 

 

W każdym numerze znajdziesz ilustrowaną instrukcję ze szczegółowymi wyjaśnieniami, jak stworzyć Twoje zwierzątka amigurumi oraz dodatkowe elementy takie jak np. torebka, szaliczek czy gniazdko. I tak w numerze pierwszy mamy Wesołego króliczka oraz zestaw materiałów niezbędny do jego wykonania. Motki, które otrzymasz, to DMC Just Cotton, najwyższej jakości włóczka – 100% bawełny. Jest matowa, miękka i przyjemna w dotyku, idealna do tworzenia techniką amigurumi.

Instrukcja stworzenia Króliczka, którą znajdziecie w środku, jest bardzo szczegółowo opisana.

 

Poza samym opisem stworzenia amigurumi możecie też poznać podstawy podstaw szydełkowania. Jest to dość ważne ponieważ z doświadczenia wiem, że nie wszyscy z Was lubią oglądać tutoriale na YouTubie. Kolekcja od wydawnictwa DeAgostini wychodzi temu na przeciw. Zobaczcie kilka zdjęć jak fajnie opisane są te podstawy.

Tu mamy łańcuszek:

podstawowe ściegi,

jak czytać schemat,

i wiele innych jak np. zwiększanie robótki, zmiana koloru, rozpoczynanie robótki na okrągło.

 

 

Drugi numer zawiera instrukcję zrobienie dwóch sówek.

 

Oraz trochę szydełkowej nomenklatury:

  • jak zrobić półsłupek nawijany,
  • jak zakończyć robótkę,
  • sposoby zaznaczania okrążeń,
  • rozróżnienie prawej i lewej strony robótki

 

Warto również dodać, że kolekcja jest tylko dostępna online. Nie ma możliwości zakup w sprzedaż detalicznej. Także jeśli ktoś z Was szuka unikatowego prezentu to zarówno prenumerata kolekcji jak i amigurumi będą na pewno spełnią Wasze oczekiwania.

 

Zamów kolekcję na stronie -> https://bit.ly/amigurumi-polska,

wprowadź kod -> AMIGURUMIPRO do zamówienia i otrzymaj wyjątkowe prezenty!